wz
-
-
-
-
-
-
-
Slavia zdolala Liberec i podruhé (07.03.2005) - zpět
P r a h a - Až dvě minuty před koncem zlomili hokejisté Slavie odpor Liberce ve druhém utkání čtvrtfinálové série play-off. Pálffy s přispěním hostujícího obránce Fischera vstřelil svůj druhý gól v utkání a stanovil skóre zápasu na 3:1. V pondělním duelu převládala opatrnost a klíčové byly individuální akce.

Jako první se předvedl v dresu Slavie polozapomenutý střelec. Hrušku potkal v sezoně ústup z prvního do čtvrtého útoku, ale dnes trenéru Růžičkovi ukázal, že chce víc. Ve středním pásmu sebral puk, prohodil si jej mezi nohama statného Fischera a podél Hniličky otevřel skóre.

Druhá paráda zápasu byla ještě o třídu lepší. Byla z dílny slovenského hokejového mistra Pálffyho. Hráč s královským platem, který spoustu zápasů v základní části odehrál pod své možnosti, zatím naplňuje svůj slib, že v play off bude hrát naplno.

Jeho cestu na branku bránil jen bek Klouček, který ztratil hokejku, Pálffy si z jeho nohou udělal tunel pro puk a rozjásal diváky v Sazka Areně podruhé.

Liberec ale odpověděl okamžitě. Pomohlo mu k tomu Supovo vyloučení, které potrestal po 29 sekundách. Čermák si najel mezi kruhy a krásnou ranou ukázal Fraňkovi, že měl u bedlivě střežené tyče ještě kousek volného místa. Bílí Tygři využili až sedmou přesilovku, kterou v sérii měli.

Hosté od poloviny zápasu svého protivníka zmáčkli. Proti Slavii, které se stačilo soustředit na obranu, se však před branku dostávali těžko. Naopak domácí měli cestu otevřenou, dvakrát ale ztroskotal Vašíček na Hniličkových betonech. Po Havlově přihrávce měl přitom před sebou branku odkrytou. Liberec mohl vlastní nedisciplinovaností dokonce znovu Pražanům nabídnout výhru. Klouček napral zezadu Tomicu na mantinel, za což dostal trest na pět minut a do konce utkání.

Bránící útočník první řady červenobílých zůstal chvíli ležet na ledě, do kabin odjel ztěžka a už se v zápase neobjevil. Trenér Růžička poslal na Tomicovo místo vedle Pálffyho a Stümpela Dlouhého, točil většinou jen tři útoky.

Pojistka ale v dlouhé početní výhodě nepřišla, Liberec přestál trest s přehledem. Zato Fraňka polil studený pot, když si ke střele vybrusil Kotalík, ale jeho přízemní rána jen prosvištěla vedle tyče.

Liberec se pak dostal na 111 sekund do přesilovky, ale v největší šanci pálil Modrý do Fraňkova betonu.

Slavia definitivně zlomila soupeře dvě minuty před koncem a nepostaral se o to nikdo jiný než Pálffy. Útočník Pálffy postupoval v nájezdu dva na jednoho s Beránkem, chtěl mu přihrát, ale puk zblokoval obránce Fischer a ten proklouzl mezi Hniličkovými betony až do branky.

Jiří Kalous (Slavia): "Bylo to velmi těžce vydřené vítězství. Nedařily se nám přesilovky tak, jako včera. Věříme, že se nám v Liberci podaří urvat minimálně jedno vítězství, ale bude to ještě hodně těžké. Tomica má náznak lehkého otřesu mozku, motala se mu hlava."
Karel Dvořák (Liberec): "Proti včerejšímu zápasu jsme ubránili přesilovky Slavie, které jsou hrozně silné. Bohužel jsme na začátku zápasu udělali chyby při hře jeden na jednoho, z nichž dala Slavia dvě branky, a to dalo ráz celému zápasu. Ale hráčům za jednu chybu nejde nic vyčítat. Doufám, že to Slavii v Liberci oplatíme."

Slavia - Liberec 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Hruška, 16. Pálffy (Stümpel, Kadlec), 58. Pálffy (Sup) - 17. Čermák (Jiruš). Rozhodčí: Bolina, Smeták - Čížek, Padevět. Vyloučení: 5:4, navíc Klouček (Liberec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 7256. Stav série: 2:0.

Slavia: Franěk - Kadlec, Kolařík, J. Novák, Špaček, Žabka, Žižka, Graňák - Pálffy, Stümpel, Tomica - Vlasák, Vašíček, Antoš - L. Havel, Beránek, Sup - Hruška, M. Kopecký, R. Dlouhý. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.
Liberec: Hnilička - Klouček, Fischer, L. Šmíd, Jiruš, Jiří Hanzlík, Modrý, M. Duben - R. Vrbata, Kotalík, V. Nedorost - Vaic, Podkonický, P. Rozsíval - Čermák, Rataj, Tomajko - V. Novák, Plodek, S. Procházka. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.