wz
-
-
-
-
-
-
-
Litvínov se zvedl, sérii se Zlínem vyrovnal (05.03.2005) - zpět
Z l í n - Hokejový Litvínov slaví, z mistrovského Zlína odjíždí ke dvěma domácím zápasům čtvrtfinálové série s jedním vítězstvím. Po pátečním nepovedeném duelu začali Severočeši opatrně, přesto zase prohrávali. V závěrečné části se však zvedli a skóre otočili. Na konci přestáli power-play a Branda v něm navíc rozhodl. Stav série je 1:1.

Litvínov bez zraněných obránce Skuhrovce a útočníka Jánského vsadil na hru pouze s třemi útočnými pětkami, trenéři Jeřábek a Rosol zařadili do útoku Patrika Martince na křídlo Balázse místo Trávníčka.

Obezřetnost, tvrdost a hlavně pozorná defenziva patřily k hlavním zbraním hostujícího týmu, který se nenechal v úvodu zaskočit náporem domácích hokejistů.

Z tlaku si zlínští hokejisté vypracovali několik šancí, které ale vyřešil pozorně chytající Jarina. Z oboustranně tvrdé hry pramenila i nervozita a častá vyloučení, na která dopláceli v úvodu zejména hráči Litvínova.

Po deseti minutách se nabídla Zlínu po vyloučeních Proroka, Šlégra a Martince dokonce téměř tříminutová početní výhoda pěti proti třem. Vedle toho si Kotrla a Branda vysloužili i osobní desetiminutové tresty.
V přesilovce měli sice domácí drtivý tlak, brankář Jarina byl ostřelován ze všech pozic, nervózně hrající hokejisté však postrádali v koncovce klid a hlavně přesnost.

Oproti prvnímu utkání hosté vyráželi k rychlým protiútokům, ty však většinou končily střelami z větší vzdálenosti, které domácího brankáře Murína neohrozily.

Neúprosný boj provázel i druhou třetinu, která byla rozdrobena do spousty osobních šarvátek. V rychlém hokeji na obou stranách dominovali oba brankáři Murín a Jarina. Zlínu se v závěru druhé třetiny opět nabídla 25 sekund dlouhá přesilovka pěti proti třem po vyloučeních Kotrly a Gombára.

Tentokrát už Zlín nezaváhal, střela Martina Hamrlíka se odrazila od chráničů brankáře Jariny pouze k Veselému, jenž v tísni dotlačil kotouč do sítě.

V závěrečné třetině se Litvínov pokusil náporem o zvrat, z výkonu domácího týmu vyzařovala křečovitost a obavy. Bonk zbytečným faulem ve středním pásmu nabídl soupeři přesilovou hru a v ní vynikl Čaloun: projel útočným pásmem a na modré čáře našel volného Šlégra, na jehož tvrdou střelu nestačil Murín reagovat.

Obětavě bojujícím litvínovským hokejistům dodalo vyrovnání sebevědomí. Pustili se do soupeře a o dvě minuty později přidal Zálešák druhý gól, když ze tří metrů doklepl odražený kotouč do horního růžku zlínské branky.

Domácím hokejistům se nabídla přesně dvě minuty před koncem ještě možnost vyrovnat, neboť po faulu ve středním pásmu musel na trestnou lavici Prorok. Zlín ale hrál přesilovku nervózně a nepřesně a teprve v poslední půlminutě se dostal ke hře bez brankáře.

Jenže Zálešák pádem na obranné modré čáře vybojoval kotouč, který dojel Branda a pohodlně jej zasunul do opuštěné branky.

Jaroslav Stuchlík (Zlín): "Nečekali jsme, že by se opakoval první zápas, který byl velmi jednoduchý. Doplatili jsme na špatnou koncovku, nebyli jsme schopni dát více než jeden gól, a to ještě v přesilovce. Byli jsme za to ve třetí třetině potrestáni. Hra se v závěru přesypávala z jedné strany na druhou, Čajánek nedal vyloženou šanci a z protiútoku jsme dostali branku."
Petr Rosol (Litvínov): "Odveta byla zcela jiná. Hráli jsme výborně takticky, nedopouštěli jsme se velkých chyb, soupeře jsme nepouštěli do takových šancí. Zápas byl zcela vyrovnaný a možná vyhrál šťastnější tým. V pátek nás Zlín zaskočil důraznou hrou, dnes jsme byli tvrdší my."

Zlín - Litvínov 1:3
Branky a nahrávky: 37. Veselý (M. Hamrlík) - 49. Šlégr (Čaloun, Prorok), 51. Zálešák (Kotrla), 60. Branda (Zálešák). Rozhodčí: Mikula, Smeták - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:14, navíc Kotrla, Branda, Balázs (všichni Litvínov) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6367. Stav série: 1:1. Třetiny: 1:3 (0:0, 1:0, 0:3).

Zlín: Murín - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, R. Hamrlík, Nosek, Galvas - Balaštík, Leška, Veselý - Čajánek, Bonk, M. Erat - Okál, Mokrejš, Kováčik - Záhorovský, M. Čech, Barinka. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Litvínov: Jarina - Šlégr, Hranáč, Škoula, Ťupa, Kroupa, Poživil - Čaloun, V. Hübl, Prorok - Zálešák, Branda, Kotrla - Balász, P. Martinec, Gombár - Trávníček, Heinisch. Trenéři: Jeřábek a Rosol.